Prvního z nich zastavila hlídka ve Zborovské ulici. Dvaadvacetiletý řidič hlídce přiznal, že řidičský průkaz nemá, protože má vysloven zákaz řízení, alkohol nepije, ale je pravidelným uživatelem návykových látek. Dechová zkouška alkohol neprokázala, test na návykové látky byl pozitivní na amfetamin a cannabis. Druhý řidič, devětadvacetiletý Hradečan, kterého hlídka zastavila v centru města, již alkohol nadýchal, navíc i přiznal, že mu v noci již policisté řidičský průkaz odebrali, protože měl pozitivní zkoušku na alkohol. Obě události bude dořešovat státní policie.

Senior nemohl vstát, pomoci se ale dočkal

Hradec Králové - Na kluzkém povrchu silnice o víkendu uklouzl starší muž a zranil se. Nedostatečně oblečený senior zůstal ležet ve vozovce, s nákupem rozsypaným kolem sebe. „Kolemjdoucí mu pomohli na chodník a zavolali městskou policii. Strážníci zjistili, že má poraněnou nohu a nemůže sám chodit. Byl otřesen a byla mu zima. Uvedl, že v Hradci Králové žije jeho dcera, ale telefon si nechal doma a číslo si nepamatuje," potvrdila Eva Kněžourová, mluvčí hradeckých strážníků. Pomohl ale nedaleko stojící muž, který se představil jako soused. Senior ho tedy požádal, aby společně se strážníkem došli do jeho bytu pro telefon. Hlídka zraněného zabalila do termofólie a přivolala záchrannou službu. Osmašedesátiletý senior byl převezen do nemocnice a městská policie informovala jeho dceru.

Podchlazený muž v parku netušil, kde je

Podchlazený muž na lavičce v hradeckých Šimkových sadech.Hradec Králové - Při ranní kontrole Šimkových sadů nalezli strážníci na lavičce sedícího muže. Celý se třásl zimou a jen s velkými obtížemi komunikoval. Byl zmatený, nevěděl, kde je, ani jak dlouho zde sedí. Bez pomoci strážníků se nedokázal postavit na nohy. Hlídka ho zabalila do termofólie, posadila do služebního vozidla a přivolala záchrannou službu. Podchlazený pětašedesátiletý muž byl záchrannou službou převezen do nemocnice.

Eva Kněžourová