K útoku mělo dojít mezi ulicemi Lužická a Na Střezině na Slezském Předměstí v Hradci Králové, kde šla mladá maminka s kočárkem po stezce pro chodce a cyklisty.

Třicetiletá žena prý náhle uslyšela hlasité Pozor kolo! a vzápětí ucítila náraz. Neznámý muž na jízdním kole měl ženu ve vysokém stupni těhotenství a s batoletem v kočárku povalit na zem a začít ji na zemi hrubě osahávat. Při útoku měla napadená žena ukousnout útočníkovi kus jazyka, což mělo za následek rychlý úprk násilníka.

Rychlá akce

Poté, co operační důstojník na lince 158 vyslechl tyto informace, vyslal na místo policejní hlídky, zprávu předal i městským strážníkům a začal obvolávat zdravotnická zařízení včetně rychlé záchranné služby. Právě tady se mu dostalo zpětné informace, že skutečně sanitka muže s tímto zraněním převáží do hradecké fakultní nemocnice.

Devětačtyřicetiletý muž měl lékařům sdělit, že mu jazyk ukousl pes. Policisté na nic nečekali a na podezřelého muže si počkali v areálu nemocnice, když vystupoval ze sanitky. Případem se nyní zabývá policejní vyšetřovatel.

Lékařské vyšetření musela vyhledat i napadená žena a batole.

(bur)