„Během prvního poločasu v sektoru hostí fanoušci vytvořili tzv. vláček, kdy se spojili mezi sebou rukama a šli směrem k pokladně. Dva pořadatelé se za nimi vydali a upozornili je, aby se vrátili do svého sektoru a v klidu dál fandili," popsal Jan Čížkovský, mluvčí policie, jak problémy začaly.

Tři pražští fanoušci však nechtěli poslouchnout a začali dělat potíže. Jeden vzal u pokladny židli a druhý jízdní kolo. Poté, co je pořadatel vyzval, aby věci vrátili, jeden do něho strčil, a čtyřiašedesátiletý muž upadl. Dva Žižkováci na něj dál útočili, třetí diskutoval s dalším pořadatelem. „Ve chvíli, kdy se k místu začali sbíhat další fanoušci a pořadatelé, všichni tři ze stadionu utekli," řekl Čížkovský.

Pořadatelé poté zavolali republikové a městské policisty, kteří na radu svědků vyrazili směrem k nádraží. Tam totiž měli výtržníci namířeno. Jejich slova se potvrdila, policisté našli žižkovské fanoušky v nádražní restauraci. Všichni měli v krvi více než jedno promile, a tak byli odvezeni na záchytku.

Dva z nich (23 a 24 let) jsou podezřelí z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Třetí šestadvacetiletý muž je podezřelý z výtržnictví. Všichni tři už mají s podobnými skutky své zkušenosti. „Na trestný čin výtržnictví v tomto případě pamatuje trestní zákoník až tříletým pobytem za mřížemi," prozradil mluvčí Čížkovský.