„Hlídka byla na Pražské Předměstí vyslána na základě oznámení muže, který viděl, jak do sousedova auta vnikl neznámý člověk,“ informovala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Podle ní policisté na místě našli muže sedícího v autě, který reagoval zmateně a nebyl schopen říci, čí vozidlo je. „Po zjištění, že auto není jeho, ho policisté zadrželi a převezli na služebnu, kde ho umístili do cely předběžného zadržení,“ uvedla mluvčí.

Při vyšetřování se ukázalo, že muž se už předešlé noci pokoušel ve stejné ulici ukrást jiné audi. Někdo ho však vyrušil, takže se mu krádež nezdařila.

„Policisté mu dále prokázali vloupání do dvou mercedesů zaparkovaných v ulici Pardubická a Karla Hynka Máchy, do kterých po násilném překonání zámku vnikl, odcizil airbagy a z jednoho navíc brýle a zapalovač,“ sdělila Iva Kormošová.

Cizinec se k trestné činnosti přiznal a řekl, že auta chtěl ukrást, aby zaplatil dluhy, které má ve své zemi. Policie ho obvinila z poškození cizí věci a krádeže a soudce ho poslal do vazby. Muži hrozí až pět let vězení.