„Hlavní líčení bylo odročeno," řekla Iva Matušková z tiskového oddělení Krajského soudu v Hradci Králové. Proces bude pokračovat v únoru, už nyní je naplánováno dalších šest dnů, kdy se jím bude soud zabývat.

Lukáš B. je obžalovaný, že 
v letech 2010 až 2014 vyvíjel sexuální nátlak na sedmačtyřicet dívek. Většina z nich byla nezletilých, nebylo jim ještě patnáct let. Mladík se navíc
s některými z nich začal scházet a sexuálně je zneužíval. Podle vyšetřovatelů se dopustil také znásilnění, z čehož vyplývá, že by mohl jít do vězení až na dvanáct roků.

Obžalovaný dívky vydíral. Nutil je, aby mu posílaly intimní fotky, pak jim vyhrožoval, že je zveřejní – a to například na stránkách školy, kam chodily.

Nakonec se jedna vzepřela, přiznala se rodičům a ti šli na policii.

Proč je mladík tak dlouho ve vazbě?
Poslední rok a půl tráví ve vazbě. Lukáš B. z Trutnovska je za mřížemi už od srpna 2014, přesto jeho proces začal u Krajského soudu v Hradci Králové až v tomto týdnu. Není to však jediná časová otázka v jeho kauze. Další by mohla znít: Proč policie zveřejnila fakta z velmi závažného případu déle než rok po zadržení pachatele?
„Policie o případu informovala až rok po zadržení pachatele z důvodu, 
aby ochránila nezletilé oběti, zároveň jsme čekali na výslech všech poškozených a svědků. Předčasnou medializací by totiž výpovědi byly znevěrohodněné. Rozhodně jsme nepostupovali způsobem, že bychom v průběhu vyšetřování rozhlásili do světa, že hledáme oběti této trestní kauzy," řekla tisková mluvčí krajské policie Ivana Ježková.
Prodlevu vysvětluje počet obětí, které měl mladík (v lepším případě) obtěžovat. Policie jich nakonec našla sedmačtyřicet.