Případ podvodu či údajného znásilňovánéí malých dětí seniorem. Ale také spor mezi pozůstalými a fakultní nemocnicí. To jsou případy, jež bude v tomto týdnu řešit Krajský soud v Hradci Králové.

PŘÍPAD GRYGAR: Je to pokračování seriálu. Kauza se do Hradce vrací od vrchního soudu. O co jde?

Varhanáři Vladimíru Grygarovi v listopadu 2013 soud udělil tříletý podmíněný trest a povinnost uhradit Hradci Králové  téměř 5,3 milionu korun z dotace, kterou město 
v roce 2006 věnovalo na stavbu varhan pro místní filharmonii.

Grygar vinu od začátku popírá, ale soud varhanáře uznal vinným, že z šestimilionové dotace, kterou na stavbu nástroje dostal, použil jen 714 tisíc korun a zbytek použil mimo jiné na zaplacení svých dluhů,  dostavbu varhan 
v Jablonci nad Nisou či dostavbu pronajaté fary.

Obhájce tvrdil, že byl zfušovaný posudek, naopak soud se s ním ztotožnil. Přesto vrchní soud vrátil sledovanou kauzu zpět.

PŘÍPAD SENIOR: Čekalo se, že by v tomto případu mohl být vynesen rozsudek už 
v právě začínajícím týdnu. Ale nestane se tak. Líčení 
v kauze seniora, který je obžalován ze zneužívání dětí, bude pokračovat  i 17. června.

Muži z Orlickoústecka hrozí až  dvanáctileté vězení. Třiasedmedesátiletý pán však tvrdí, že je nevinný, prý je celé obvinění smyšlené a jsou za ním dluhy, které vůči němu měla matka dvou dětí.

Důchodce měl podle obžaloby v garáži u domu, kde žil se svou bývalou manželkou, znásilnit celkem tři děti. Dva potomky ženy, jíž půjčoval peníze, a jednoho jejich kamaráda.

„Jsou navedené rodiči," řekl senior. Děti však policii popsaly, jak se k nim choval, a jejich výpovědi budou zřejmě velmi zásadní.

PŘÍPAD NEMOCNICE: Na konci týdne by měl být vynesen rozsudek v kauze, v níž žádají dva potomci po hradecké fakultní nemocnici 2 miliony korun za smrt jejich matky.

Podle žaloby žena trpěla od dubna 2006 do listopadu 2007 bolestmi hrudní páteře. Až 
v listopadu 2007 odhalili lékaři nádor, zhruba o rok později žena zemřela.