Odvolání projednal Vrchní soud v Praze a rozhodl, že se případ vrátí do Hradce Králové, aby senát krajského soudu doplnil dokazování a provedl další výslechy svědků.

Strany se tak včera znovu sešly před senátem krajského soudu, který však případ odročil na září, kdy by měl vyslechnout svědky.

Přidala a Veleckého obžaloba  vinila, že jednoho muže  násilím drželi půl roku v rekreačním areálu Svatá Kateřina na  Trutnovsku, donutili ho, aby se stal jednatelem a jediným společníkem firmy LKW Servis, a  pak ho přiměli, aby si vzal úvěr ve výši deseti milionů korun.

Někteří svědkové však vypověděli, že se muž po areálu volně pohyboval a mohl kdykoli odjet.

Přidal po jiném muži údajně požadoval 1,2 milionu korun, vyhrožoval mu požárem firmy a přestřihl kabely v jeho nákladním autě.

Třetí vydíranou byla prý podnikatelka, které hrozili autonehodou.

Vladimír Přidal i Luboš Velecký vinu od začátku odmítali. Jejich obhájci pro ně žádali zproštění obžaloby a zpochybnili práci policejních vyšetřovatelů.

Podle předsedy senátu byla výpověď prvního poškozeného jen velmi obecná a u dalších dvou poškozených byla důkazní situace ještě slabší, takže se vinu obžalovaných nepodařilo prokázat.

Přidal se přiznal pouze k poslednímu bodu obžaloby, který ho vinil z nedovoleného ozbrojování. Připustil, že vlastnil zbraň, na niž neměl oprávnění.