„Můj jediný komentář k tomu je, že jsem šťastný, že se mi to podařilo takhle zvrátit," řekl agentuře ČTK Pavel Jelínek, zmocněnec poškozených. Podle něj hradecký soud špatně vyhodnotil důkazy, které se mu nabízely.

Zabitý Radek (bylo mu jedenadvacet) i postřelený šestadvacetiletý Lukáš Svobodovi dělali společně se třetím sourozencem, který byl také při střelbě na místě, ostrahu nočního klubu.

Koblížek do něj přišel společně s bratrem a dalším kamarádem. Byl opilý  a údajně se domáhal pomocí průkazu městského policisty vstupu do podniku. Odmítli ho. Při odchodu jeho bratr hodil do prostoru před vstupem do diskotéky dýmovnici a poté začala honička.

Tu ukončil Koblížek střelbou ze své legálně držené pistole, kterou měl, ač nebyl ve službě, u sebe. „Byl jsem jako štvaná zvěř," popsal spor 
s bratry. Podle svědků nejprve vystřelil do vzduchu, ale ani to  Svobodovi nezastavilo.

Naopak bratři tvrdili, že se je pokusil vlastně popravit, podle nich střílel naprosto vědomě. Neuznali, že šlo o sebeobranu, i když i státní zástupce Milan Vacek řekl: Obžalovaný byl v silném rozrušení a strachu. Obával se o život."