Věděli, že se rád napije, a proto se rozhodli, že ho okradou. Tři mladíci v Lanškrouně přepadli třiapadesátiletého důchodce 
v jeho domě a hlavní iniciátor ho mále ubodal.

Ukradli mu sedmnáct korun… „Můj klient z toho nic neměl, Vítek si za peníze koupil pivo," bránil jednoho z viníků jeho obhájce.

Případ rozsekl v březnu Krajský soud v Hradci Králové. Ten určil, že hlavní viník, devatenáctiletý Miroslav Jehlička, stráví ve vězení patnáct a půl roku. Jeho komplicové dva roky a rok a půl. Mladík, který hlídal před domem, kde napadli důchodce, a na jehož chování upozorňoval advokát, dostal dva roky, protože už byl v podmínce za neplacení alimentů.

Ale k hlavnímu viníkovi. Ten byl hlavou útoku. Tři mladíci se rozhodli, že okradou důchodce, kolem třetí hodiny ranní vlezli do jeho domu. Našli však jen sedmnáct korun a když se třiapadesátiletý muž začal probouzet, Jehlička ho začal bodat kuchyňským nožem. Kdyby nebyla na blízku policejní hlídka, napadený muž by vykrvácel a zemřel.

Jehlička byl obžalován z pokusu o vraždu. „Jsem si vědom toho, co jsem provedl," řekl soudu. Stejně jako další dva mladíci už byl trestán. Jeho obhájkyně soudcům připomněla, že se k činu přiznal a velmi jej litoval. Citovala také soudního znalce, který řekl, že Jehlička není agresorem 
„V životě se spíše snažil pomáhat slabším, své matce pomáhal splácet její dluhy. Než skončil na ulici, pracoval v pekárně," bránila obhájkyně svého klienta.

Jenže ani její slova nepomohla. Muž totiž utrpěl velmi vážná bodná a řezná zranění. Podle obžaloby zůstala dokonce v jeho lebce zabodnuta část střenky nože a měl téměř amputovaný levý palec.

Verdikt sice nebyl hned pravomocný, ale na začátku července potvrdil rozhdonutí hradeckého krajského soudu Vrchní soud v Praze.