Už rok 
se táhne proces s Petrem Bartošem, který je obžalován z vydírání. Muž z Rychnovska je viněn, že velmi drsně napadal bývalou přítelkyni.

Krajský soud v Hradci Králové by mohl dokončit líčení 22. června, Bartošovi hrozí až dvanáct let.

„Je to msta mé přítelkyně," hájil se opakovaně.

Bartoš byl zadržen na jaře roku 2014, vrchol jeho ataků proti bývalé přítelkyni však přišel na konci listopadu 2013. V té době často docházel k ní do práce, do jedné prodejny v Rychnově nad Kněžnou, kde s ní byl schopný strávit celý den.

„Prosila jsem ho, ať toho nechá. Že už nemám energii," řekla napadená při výpovědi na policii.

Jenže tím spíše přilila olej do ohně. Bartoš ji nakonec napadl - začal ji fackovat, křičel, že jí zabije, prolamoval jí koleno. Po útoku měla žena modřiny. „Když mě namáčkl na zeď, tak jsem omdlela," popsala chvíli, kdy byla pár okamžiků bez sebe.

Přesto ještě dlouho trvalo, než se rozhodla vyrazit na policii. Oznámení o takzvaném stalkingu, což je pronásledování, navíc žena dokonce stáhla. Podala ho vlastně až na druhý pokus.

Poprvé podlehla podle svých slova Bartošově tlaku. Podruhé ho podala definitivně a při vyšetřování vyšlo najevo, že její expřítel obtěžoval nejen ji, ale také její dceru. Tu zahrnul velkým množstvím telefonátů a 
SMS zpráv.

„Volal mi třeba čtyřicetkrát denně. Radši jsem si změnila číslo," tvrdila slečna, jíž Bartoš údajně také slíbil, že jí sežene brigádu. Jenže nestalo se tak. „Začalo nám vadit jeho lhaní. Mamka to nesla hodně těžce," řekla dcera.

Bartoš obvinění popírá. „Ano, jsem prudší povaha," prohlásil. „Obvinění vnímám jako žárlivost," vysvětlil slova o mstě. Na mysli měl to, že napadená objevila jeho paralelní vztah. I když jí tvrdil, že
s další partnerkou nic nemá, v průběhu jejich soužití se mu narodil syn.