Hledaný Lukáš Vostřel.Zdroj: Policie ČRŠestatřicetiletý muž z Prahy (na snímku) se může pohybovat na Královéhradecku nebo Trutnovsku a je podezřelý z majetkové trestné činnosti.

„Pokud byste k jeho osobě a zejména jeho aktuálnímu pohybu mohli poskytnout jakékoliv informace, sdělte je na bezplatnou linku 158," vzkázala tisková mluvčí policistů Lenka Burýšková.

Napila se bez placení. Stát jí to může až patnáct tisíc

Hradec Králové - Čtyřicet korun nebo patnáct tisíc? Takovou otázkou se nyní nejspíš zabývá devatenáctiletá dívka, která si svým nerozvážným chováním v jednom hradeckém supermarketu zadělala na „pěkný" problém.

„Tvrdila, že potřebovala akutně zapít lék. V jednom z obchodních domů si proto přímo z pultu na prodejní ploše vzala a následně otevřela 1,5 litrovou lahev s pitím. Z té se napila a vrátila zpět do prodeje, aniž by zboží zaplatila," prozradila tisková mluvčí hradeckých policistů Lenka Burýšková. Dívka však neunikla pozornosti ostrahy, která ji odvedla do kanceláře a přivolala na místo policii. „Policisté podezřelou vyslechli a sepsali úřední záznam. Případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku se způsobenou škodou ve výši čtyřicet korun, za což mladé slečně hrozí pokuta až do výše 15 tisíc korun," dodala mluvčí.