Upozornil je na něj 33letý řidič vozu VW Golf, který v pátek oznámil, že jel od Opatovic nad Labem směrem na Hradec Králové a předjela ho Honda Civic. Za obcí Vysoká nad Labem řidič hondy po předjetí cyklisty zpomalil na cyklistovu rychlost a navíc náhle přibrzdil. Poté vystrčil z okénka levou ruku a ukázal hanlivé gesto. Řidič golfu musel prudce zabrzdit, aby se vyhnul střetu jak s hondou, tak s cyklistou. Honda, kterou vzápětí předjel, ho za chvilku opět předjela, ale tak, že se sotva vyhnula protijedoucímu vozidlu. Ani při jedné kolizi nedošlo k nehodě.

„Řidič golfu pronásledoval hondu až do hradecké ulice Na Břehách, kde zaparkovala. Přivolaným policistům 40letý řidič hondy tvrdil, že ten den jel pouze do ulice Hradecká a zpět,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Řidič golfu však policistům předal kamerový záznam přestupku u Vysoké nad Labem.

„Po prošetření bude spis předán ke správnímu úřadu, kde za nebezpečné předjíždění hrozí řidiči pokuta od pěti do deseti tisíc korun, sedm bodů a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku,“ doplnila mluvčí.