Na výzvu k zastavení ze strany policistů řidič nereagoval a s vozidlem Ford Mondeo po chvíli sjel ze silnice na pole. Tam asi po dvou set metrech vystoupil z auta a dal se na útěk směrem ke Smržovu. Policisté ho po několika set metrech doběhli a zadrželi.

Muž byl podroben dechové zkoušce s negativním výsledkem. Pozitivní výsledek však měl test na návykové látky a to na přítomnost amfetaminu/metamfetaminu. Odebraná krev pak potvrdila přítomnost pervitinu. Policisté při prověřování zjistili, že se jedná o stejného řidiče, který 6. března ujížděl strážníkům městské policie u hradeckého nádraží, následně havaroval u křižovatky Koruna a marně se pokoušel strážníkům utéct.

Muž byl obviněn z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až dva roky odnětí svobody. Aby nemohl pokračovat v páchání trestné činnosti, podali policisté podnět ke státnímu zástupci na vzetí do vazby. V sobotu soudce návrhu vyhověl a muže do vazby poslal.

Celkem má muž 11 záznamů v trestním rejstříku , nikdy nevlastnil řidičské oprávnění a řízení má soustavně zakázáno od roku 2005 do října 2026.