Policisté ho zastavili v neděli v Hradci Králové, konkrétně v ulici Jana Černého. Muž jel v černém Audi A6. Hlídka u něj okamžitě provedla dechovou zkoušku, která měla pozitivní výsledek. Tedy spíše negativní, to záleží na úhlu pohledu.

„Ukázala 0,64 promile alkoholu v dechu. Následně provedli i zkoušku na užití jiných návykových látek. Ta byla pozitivní na amphetamin/ methamphetamin a canabis," řekla tisková mluvčí policie Iva Kormošová.

Řidič se poté rovněž dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, které je spojeno s odběrem krve. Zajištěné vzorky jsou nyní připraveny k dalšímu znaleckému zkoumání.

Muž se policistům přiznal k vypití šesti dvanáctek, ale k požití drog nikoliv.  Policisté v jeho evidenční kartě řidiče zjistili, že jízda pod vlivem alkoholu nebyla první, že má již dva záznamy – to znamená, že ho chytili už potřetí.

„Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Přestupek po zaevidování předali ke správnímu orgánu k dořešení," doplnila mluvčí Kormošová.