„Již v minulosti byla městskou policií řešena za řízení pod vlivem návykové látky. Na dotaz, zda dnes užila omamnou nebo psychotropní látku, přiznala, že si vzala pervitin. Strážníci na místo přivolali státní policii. Orientační test prokázal, že třiačtyřicetiletá žena je pod vlivem amfetaminu. K řešení si ji převzali policisté," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí královéhradeckých strážníků.

Nožem vyhrožoval cestujícím na zastávce

Hradec Králové - Cestující čekající o půl sedmé ráno na autobusové zastávce ohrožoval muž s nožem v ruce.  Okamžitě proto na tísňové lince žádali operačního důstojníka městské policie o vyslání hlídky. Strážníkům, kteří se během tří minut dostavili na místo, občané označili nebezpečného muže. Uvedli, že jim nožem šermoval před obličejem a vyhrožoval, že jim vypíchne oči. Hlídka třiačtyřicetiletého muže zadržela. Při kontrole jeho kapes nalezla zavírací nůž. Protože je podezřelý z trestného činu, byl k řešení předán Policii ČR.

Čtrnáctiletá dívka popíjela na rampě

Hradec Králové - Šest lidí sedělo krátce po třiadvacáté hodině večerní na nákladové rampě a hlasitě se bavila. Jejich hlučné chování budilo obyvatele okolních panelových domů. Přivolaná hlídka městské policie zjistila, že mládež je nejen hlučná, ale popíjí i alkohol. Mezi pěticí plnoletých byla i čtrnáctiletá dívka, které dechová zkouška prokázala více jak jednu promile alkoholu. Dospělí byli poučeni o povinnosti dodržovat noční klid. A dívka, která tvrdila, že alkohol jí nikdo z přítomných nepodal, byla předána přivolaným rodičům. Strážníci je poučili, že událost předají k řešení oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Cyklista nechtěl „dýchnout", jel na záchytku

Hradec Králové - Krátce před čtvrtou hodinou ranní se v protisměru jednosměrkou „řítil" neosvětlený cyklista. S kolem kličkoval ze strany na stranu a vypadalo to, že každou chvíli spadne. Projíždějící hlídka muže vyzvala, aby zastavil. Ten však nereagoval. Zastavilo ho až zpětné zrcátko služebního vozidla, do kterého narazil. Na výzvu k prokázání totožnosti zareagoval slovy: „Občanku nemám a nic ti neřeknu". U strážníků zastavila právě projíždějící hlídka Policie ČR. V databázi ověřila totožnost cyklisty, který po celou dobu vrávoral, měl zarudlé oči a odmítal se podrobit dechové zkoušce.

„Sedmadvacetiletý muž ze Semil byl hlídkou poučen, že podle zákona se na osobu, která se odmítne podrobit dechové zkoušce, hledí tak, jako by byla pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Vzhledem k opilosti byl pak převezen na záchytku. Oznámení o přestupku postoupila městská policie k řešení správnímu orgánu magistrátu města," potvrdila Eva Kněžourová, mluvčí královéhradeckých strážníků.