Kolemjedoucí hlídka městské policie začala vůz hned pronásledovat a zastavila ho. Sedmnáctiletý řidič ze Slovenska se ale přiznal, že „řidičák" nikdy neměl. Mladík se přiznal, že před jízdou pil alkohol a kouřil marihuanu. Skončil v rukou Policie ČR.

Strhla se noční honička centrem města

Hradec Králové - Jednosměrnou silnicí se krátce před třetí hodinou ranní pohybovalo v protisměru vozidlo Ford Escord. Ve chvíli, kdy řidič zjistil, že za ním jede služební vozidlo městské policie, zrychlil svoji jízdu, zabočil do vedlejší ulice, zhasl světla a snažil se být nenápadný. Pak se opět velkou rychlostí rozjel. Hlídka ho následovala přes celé město, jel velmi nebezpečně, přejížděl z jednoho pruhu do druhého a najížděl na ostrůvek u přechodu pro chodce.

Až obrubník u benzinové stanice ho zastavil. Řidič okamžitě otevřel dveře a z vozidla utekl. Ve vozidle zůstal pouze spolujezdec. Ten tvrdil, že řidiče nezná, ale zároveň řekl, že je nepoučitelný. Po chvíli se na místo vrátil i muž, který řídil. Byl arogantní a hlídce vulgárně nadával. Dechová zkouška mu prokázala 2,5 promile alkoholu. Oba agresivní muži byli zadrženi a předáni k řešení státní policii.

Eva Kněžourová