Pětačtyřicetiletý Jarkovský loni v prosinci napadl v Hronově o devět let mladšího muže. Nejdříve spolu popíjeli, ale pak se dostali do sporu, který přerostl v brutální napadení. Jarkovský protivníka  podle obžaloby trefil do tváře řeznickým nožem zvaným kolébka a pak ho jiným nožem bodl do hrudníku. Zraněnému muži se podařilo uprchnout na ulici, kde mu kolemjdoucí žena přivolala pomoc.

„Šel jsem na záchod, a když jsem vyšel, stál u vchodových dveří s kolíbkou a křičel, že mě musí zabít," vylíčil včera novinářům  Josef B., kterému událost připomíná hrozivá  jizva na levé tváři. Dodal, že Jarkovskému nejdříve vyrazil z ruky kolébku a pak i další nůž. Proč na něj muž zaútočil, prý netuší. Od té doby už se neviděli.

Lékaři zjistili, že mu pachatel  téměř rozťal levou tvář. Rána dlouhá dvacet centimetrů začínala nad uchem, vedla  pod ústní koutek a místy byla tak hluboká, že zasahovala až do dutiny ústní. Muž ztratil dva litry krve a v uplynulých měsících se musel podrobit několika operacím, mimo jiné  přeťatých slinných žláz. „Ještě nedávno jsem měl ve tváři drén," řekl Josef B. Zranění bude zřejmě mít trvalé následky.

Podle znalců mohly být při útoku přeťaty velké cévy krku a obličeje, což by ohrozilo život poraněného.

Josef B. věděl, že Jarkovský má doma řeznickou kolébku: „Pár dní předtím mi ji ukazoval. Chlubil se, že ji našel ve sběrném dvoře."

Významnou roli v celém incidentu pravděpodobně  sehrálo nemírné popíjení: dechová zkouška naměřila staršímu muži  4,17 promile alkoholu v dechu, zraněný měl 1,15 promile.

Obžalovanému hrozí až 18 let odnětí svobody.  Pokud ho soud uzná vinným, bude muset mimo jiné zaplatit 64 tisíc korun pojišťovnám a nejméně 2000 korun poraněnému muži. Pokud si poškozený nechá spočítat bolestné, částka výrazně vzroste.