Doma 
v Rumunsku už vězení zažil. Byl potrestán za krádeže i loupeže. Asi i proto odjel do Česka, kde se živil jako dělník na stavbách. Lepil obklady, dělal sádrokartonové stropy.

Jenže přišel prosinec 2015 a Stefan Aranyasz se neudržel a znásilnil v Harrachově ženu. Navíc u druhé se o to pokusil. Proto ho Krajský soud v Hradci Králové poslal na osm roků do vězení. Rozsudek není pravomocný, protože Rumun ihned podal odvolání.

„Byla jsem na věčírku 
s kolegy. Už tam mě kontaktoval muž, později jsem si uvědomila, že to byl on," popsala oběť znásilnění při vyšetřování na policii, co předcházelo chvílím, které se udály mezi pátou a šestou hodinou ranní 19. prosince 2015.. „Zastoupil mi cestu, zezadu mě chytil za bundu. Bránila jsem, ale můj křik stuňoval jeho agresivitu. Bránila jsem se kopáním, ale zatáhl mě k zídce a říkal: Shut up. Rozepnul si kalhoty, mně je strhnul. Ze strachu jsem už nekřičela. Vykonal na mě soulož, myslím, že u něj nedošlo k vyvrcholení. Pak mě nutil k felaci vkleče. Vše ukončil slovy OK."

Rumun její verzi odmítl 
s tím, že k sexu sice došlo, ale byla to dobrovolná akce. Na to pak briskně zareagovala státní zástupkyně Lucie Žabková. Na obžalovaného spustila proud otázek. Nejprve se ho dotázala, zda si pamatuje, kdy se událost, kvůli níž je souzen, udála. Přiznal, že byl prosinec, byla zima. „Kde jste tehdy bydlel?" pokračovala. „Na ubytovně, asi tři sta metrů daleko," odvětil.

„Proč jste souložili na zemi a nešli na ubytovnu, když byla zima?" pustila se do obžalovaného. „Zkratkou přes les to bylo tři sta metrů, ale po silnici dál," vykrucoval se.

Podobně odpovídal i na další otázky, často si odporoval. I proto byl odsouzen 
k osmiletému vězení a vyhoštění z Česka.

Jedna žena si byla jistá, druhá na policii váhala

Podle svých slov, a také podle soudu, prožily tyto dvě ženy velmi nepříjemné chvíle. Jednu rumunský dělník Stefan Aranyasz znásilnil, u druhé se o to pokusil. Ona se mu však ubránila, navíc jí pomohl policii neznámý muž, který šel okolo.

Obě ženy pak musely vypovídat. Znásilněná doběhla krátce po hrozných chvílích do místního pekařství v Harrachově, odkud byla zavolána policie.

Druhá nechala oznámení až na ráno. Útočníkovi totiž nakonec utekla a šla spát. „Náhlásila jsem to ráno. Mamka byla v pekařství, dozvěděla se, že se něco stalo," vzpomněla si.

Rumun byl zadržen, a proto přišel další krok. Ženy byly pozvány k takzvané rekongnici, měly tedy poznat útočníka. A to mezi podobnými muži.
Zatímco znásilněná si byla naprosto jistá, na Aranyasze hned ukázala a podruhé rovněž nezavaháhal, druhá žena měla pochybnosti. Rumuna sice vybralla, ale poté řekla policii, že si je jistá tak na třicet procent. „Byla jsem rozhozená, vůbec jsem si nevěřila. Viděla jsem ho za tmy, tady najednou ve světle. Ti kolem byli tak podobní. Ale dvakrát jsem řekla, že to byl on," popisovala své pohnutky 
u soudu.

„Myslím že to vysvětlila rozumně," glosovala státní zástupkyně Lucie Žabková. I to přispělo ke konečnému verdiktu.

Poškozená žena opravdu mluvila velmi rázně a jasně, srozumitelně. Zdálo se, že je v dobré psychické kondici, nakonec to i sama přiznala. Prý má „pouze" potíž, když večer vyrazí ven a potká neznámého. Přesto požádala soud, aby pachatel u její výpovědi nebyl, měla z něj obavy.

On se tomu podivil. „Proč mi to neřekla do očí?" ptal se soudce Jiřího Vacka. Ten mu vysvětlil, že na to žena měla plné právo, že z něj má strach. Pak ho odsoudil.