„Viděli jsme nějakého muže, jak vyletěl z nočního podniku, narazil do popelnic a spadl na zem. Za ním vyběhl další muž a kopal ho do hlavy. Napadený zůstal ležet bezvládně na zemi, seběhli se tam lidé a snažili se mu pomoci,“ řekl Hradeckému deníku svědek události, který si přál zůstat v anonymitě.

Na místě prý zasahovalo kvůli napjaté situaci několik hlídek policistů i strážníků a záchranáři. V jednu chvíli zde bylo podle svědků minimálně osm policejních vozů. Operační důstojník hradecké policie Deníku sdělil, že k události, která je v šetření, zatím nemá dostatek informací. Uvedl, že o zbitém mladíkovi nemá zprávy, ale uvedl, že zde byl napaden policista. „Utrpěl otřes mozku a byl z nemocnice propuštěn do domácího léčení,“ sdělil nám. Zda byl oním před restaurací napadeným mužem policista v civilu, nebo došlo později ještě k napadení policisty při zásahu, se nám zatím zjistit nepodařilo. Podle policejního zdroje byl zadržen pravděpodobný pachatel, který by mohl být obviněn z útoku na veřejného činitele. Policie incident stále vyšetřuje.

Lékař Jiří Mašek z hradecké záchranné služby nám potvrdil, že na emergency fakultní nemocnice dopravili jednoho člověka. O jeho zdravotním stavu však neměl dostatek informací.