„V prvním případě se do dvou zaparkovaných autobusů v noci z pátku na sobotu vloupal doposud nezjištěný pachatel. U dopravních prostředků poškodil zámek u předních i zadních dveří a boční okénka. Z vozidel nic neodcizil, ale škoda, kterou svým násilným vstupem do vozidel způsobil, je vyčíslena na 7 tisíc korun. Ve druhém případě vyjížděla policejní hlídka nedaleko za Kostelec nad Orlicí. V jedné obci tam pachatel poškodil automat na kávu a odcizil z něj mince. Celková škoda, kterou krádeží mincí a poškozením stroje majiteli způsobil, přesáhla částku 11 tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Alena Kacálková.

Dobrušští policisté vyjížděli v neděli do Deštného v Orlických horách.

„Do neuzamčeného domu vstoupil zloděj a ze dvou pokojů v přízemí ukradl peníze, osobní doklady a platební kartu. Majitelům způsobil celkovou škodu 3 tisíce korun,“ uvedla Alena Kacálková, která zároveň dodala několik preventivních rad proti krádežím:

„Nenechávejte své osobní věci a cennosti bez dozoru. Zamykejte vstupní dveře a zavírejte okna vždy, když opouštíte domácnost. Pro případ, že byste byli vykradeni, je vhodné mít vyfotografované cenné věci, sepsaná výrobní čísla a podobně. Do příjezdu hlídky nevstupujte do objektu a neuklízejte způsobený nepořádek.“