V tu dobu už bylo podle registrační značky vozu jasné, že vůz byl před několika hodinami odcizen v Německu a že je třeba k tomuto policejnímu zásahu, který se kolemjedoucím vozidlům mohl s největší pravděpodobností jevit jako honička z napínavého filmu, přistupovat s maximální mírou obezřetnosti.

Zasahující policisté totiž netušili, zda není řidič například ozbrojen, když prchá před policisty už několik kilometrů nebo zda je vůbec při smyslech. Cílem okamžitého pronásledování bylo co nejrychleji vozidlo zastavit, nejen z důvodu podezření, že je odcizené, ale k zamezení možného vzniku dopravní nehody a tedy možného „zbytečného“ vzniku škod na zdraví.

Bílá labradoří fenka si hrála s dřevěnými kolíky, ale archeologové to viděli jinak.
Pes si chtěl hrát s archeology. Ti maření jejich práce moc neocenili

Dálniční policejní hlídka vozidlo dle popisu zaregistrovala na dálnici a ihned jej začala pronásledovat. Do akce se na předpokládané trase už připravovaly další dvě hlídky, kterým se podařilo na výpadovce na Jaroměř této jízdě učinit přítrž.

Řidiče policisté vyzvali, aby vystoupil z vozidla, ten však nereagoval, policisté museli použít hmaty a chvaty sebeobrany a dokonce policejní pouta. Opakovaná dechová zkouška potvrdila v jeho dechu přítomnost alkoholu, a to s hodnotami 1,41 a 1,30 promile.

Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR

Jednačtyřicetiletý řidič měl však také pozitivní test na drogy. Jejich požití řidič u výslechu nerozporoval. Spolu s řidičem v autě cestoval pětadvacetiletý muž. Oba „severní sousedé“ putovali do policejní cely, za takovéto jednání, jehož detaily policie stále prověřuje, hrozí řidiči po prokázání viny až pětiletý trest odnětí svobody. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podílnictví a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policie, která mužům zřejmě překazila převoz lupu, vrátí vozidlo po nezbytných procesních úkonech zpět majiteli.

Zběsilou jízdu kradeného vozu stopla rázně policieZdroj: Vojta Hakl, FB