„Pronásledovaný řidič ujížděl směrem na Vamberk. Tam ihned vyrazila hlídka policistů z Kostelce nad Orlicí a pokračovala za prchajícím řidičem a hlídkou městských strážníků, a to až do Rybné nad Zdobnicí, kde pronásledované auto v jedné z ulic zastavilo a jeho řidič utekl. Na místě a v okolí po něm pátraly obě hlídky společně s dopravní. V terénu se pohyboval i psovod se služebním psem,“ popsala honičku rychnovská policejní mluvčí Alena Kacálková.

Jen se štěstím nedošlo k žádnému zranění.

Opilý a bez řidičáku

Klec spadla krátce před půl jedenáctou v noci, kdy prchajícího na silnici za Rybnou nad Zdobnicí ve směru na Vamberk dopadla hlídka kosteleckých policistů.

Dechová zkouška u pětadvacetiletého řidiče vykázala hodnotu 2,27 promile alkoholu v dechu, o pouhých šest minut později to bylo už 2,31 promile.

„Na výzvu mladík nepředložil řidičský průkaz a doklad o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla. Škoda, kterou řidič dopravní nehodou způsobil, je vyčíslena na 150 tisíc korun. Muž je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až tříletý nepodmíněný trest,“dodala Alena Kacálková.

Ilustrační foto
Z ubytovny opět zmizela elektronika