„Z pistole, která mu měla nejprve upadnout na zem, prý dokonce vyšel výstřel. Dva mladíky podle svědků nejprve bezdůvodně fyzicky napadl kopanci a na nejstaršího, který se snažil napadání zabránit, měl navíc namířit plynovou pistoli. Z místa incidentu nakonec odjel na jízdním kole, které zde stihl odcizit dalšímu 18letému mladíkovi, který se zde rovněž nacházel," potvrdila Lenka Burýšková, mluvčí hradeckých policistů.

Když se o tomto případu dozvěděli prostřednictvím tísňové linky policisté, okamžitě vyrazili na místo a rozjeli ve spolupráci s dalšími kolegy po podezřelém pátrání.

„Po šestnácti minutách se podařilo jedné z hlídek spatřit muže odpovídajícího popisu. Jel na kole a v ruce držel předmět, který mohl být krátkou střelnou zbraní. Na výzvu k zastavení nereagoval, naopak se snažil ujet. Strážníci ho pronásledovali a po pár metrech i dostihli. Muže svalili na zem a z ruky mu vyrazili zbraň," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí hradeckých strážníků.

Na Dukelské třídě se tak dostal do želízek státní policie. Při dechové zkoušce později v nemocnici nadýchal 1,52 promile alkoholu.

Pro muže zákona není mladík neznámým. Již v minulosti ho opakovaně vyšetřovala policie a za obdobný trestný čin byl trestán.