V noci z neděle na pondělí se v blízkosti přehrady odehrála velká honička policistů s motorkářem. Začala ve čtvrt na dvě běžnou silniční kontrolou a nikdo v tu chvíli netušil, že je silný stroj kradený.

Třemošničtí policisté chtěli při obvyklé hlídkové činnosti zkontrolovat řidiče motocyklu Kawasaki Ninja. Ten však naprosto nereagoval na výzvu k zastavení a dál pokračoval v jízdě.

Vzápětí začala honička jako z akčního filmu.

„Za použití výstražných modrých světel na služebním vozidle a se zapnutým nápisem STOP POLICIE pronásledovala hlídka řidiče směrem k obci Hoješín. Řidič motocyklu nepřizpůsobil rychlost jízdy a v levotočivé zatáčce dostal na motocyklu smyk, který nezvládl. Havaroval do pravého silničního příkopu. Kde narazil do stromů,“ popisuje dramatické okamžiky chrudimská tisková mluvčí policie Věra Hamáčková.

Havárií však honička ještě neskončila, motorkář po dopravní nehodě začal před policejní hlídkou utíkat do chatové oblasti Bučina. Asi tři sta metrů byl pronásledován, ale potom se ztratil.

„Řidiče hledali policisté obvodního oddělení Třemošnice, policisté skupiny dopravních nehod, nasazen byl i psovod se služebním psem. Řidiči motocyklu se podařilo před policisty úspěšně prchnout. Měl k tomu pádný důvod. Provedenou prověrkou policisté totiž zjistili, že motocykl byl odcizen v Hradci Králové,“ pokračuje Věra Hamáčková.

Havarovaný stroj byl policií zajištěn k dalšímu opatření. Hmotná škoda vzniklá při nehodě je značná, odhaduje se na 155 000 korun. Krádež motocyklu šetří Obvodní oddělení policie Hradec Králové 3.