Dítě psa znalo, nicméně i tak došlo k tomu, že se italský mastif ohnal a chlapec utrpěl těžké poranění v obličeji, které ho naštěstí neohrožovalo na životě. Na místo přiletěl záchranářský vrtulník, kterým byl transportován na traumacentrum Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Policie se případem intenzivně zabývá a prošetřuje ho jako případ ublížení na zdraví z nedbalosti. Vzhledem k nízkému věku dítěte však nebude sdělovat další podrobnosti.

Ve sklepních kójích si vybíral kola

Jaroměř - Po pachateli vloupání a krádeže jízdních kol ze sklepních kójí činžovního domu na Pražském Předměstí v Jaroměři, pátrají místní policisté. Zloděj násilím vnikl do třech sklepních kójí. Zdá se, že objektem jeho zájmu byla pouze jízdní kola a ještě si lupič vybíral, jaká. Z jedné kóje například dvě vytáhl, ale po jejich prohlídce je zanechal ve společných prostorách. Teprve až v následující kóji byl spokojen, tam majitelům sebral jak obě uskladněná kola v hodnotě 20 a 11 tisíc korun, tak k nim i pumpičku.

Tradiční závod Tourist Trophy se stal mladému jezdci osudným

Hořice - Červená vlajka zastavila již tréninkovou jízdu třídy IRRC Supersport. „V sobotu došlo k nehodě. Finský závodník nezvládl svůj stroj. Poraněn byl také traťový komisař,“ uvádí tiskový mluvčí jičínské policie Aleš Brendl. Jednalo se o pád Sammyho Ahonena, který byl z místa nehody letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové, kde svým zraněním podlehl. Traťový komisař byl odvezen sanitkou s poraněním hrudníku. „Na přání rodiny se k události nebudeme vyjadřovat,“ podotýká předseda Automoto klubu Hořice v AČR Karel Křovina. Havaroval také německý závodník Wolfgang Schuster, který je mimo ohrožení života.