„V registru obyvatel se podařilo zjistit adresu jeho trvalého bydliště. Strážníci osmaosmdesátiletého muže posadili do vozidla a odvezli domů. Zde však senior zjistil, že nemá klíče od bytu. Při doprovodu vrávoral a bez podpěry strážníků by upadl na zem. Přivolání lékaře však odmítl. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu požádala hlídka o kontakt na rodinné příslušníky. Dcera bydlela nedaleko, proto jí strážníci mohli otce předat do péče," potvrdila Eva Kněžourová, mluvčí hradeckých strážníků.

V Labské kotlině někdo vykradl sklepy

Hradec Králové - Nepříjemný pohled čekal majitele čtyř sklepů v Labské kotlině. Neznámí pachatelé jim poškodili zámky u dveří a odnesli dohromady šest jízdních kol, dva nosiče na ně a jedny lyže. Škoda činí 105 tisíc korun. „Pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," sdělila krajská policejní mluvčí Iva Kormošová.

Kvůli důvěřivosti přišla o dvě stě tisíc korun

Hradec Králové - Policisté na obvodním oddělení v Hradci Králové řeší další případ podvodného jednání na internetu. Neznámý pachatel přes elektronickou komunikaci na Facebooku vylákal z pětatřicetileté ženy z Hradce Králové její osobní údaje k internetovému bankovnictví a uzavřel na její jméno úvěr ve výši 450 tisíc korun.  Žena ještě téhož dne zjistila, že se stala obětí podvodu, a přestože okamžitě zablokovala přístup ke svému účtu, podvodník stihl převést 200 tisíc korun na jiný účet. „Policie důrazně varuje uživatele sociálních sítí, aby při posílání svých citlivých údajů byli obezřetní a měli  na vědomí, že i když se jim jeví, že komunikují se známou osobou, ve skutečnosti se může jednat o podvodníka," uvedla policejní mluvčí Libuše Holá.