„Operační důstojník městské policie přijal krátce po páteční sedmnácté hodině oznámení rozhořčeného občana. Ten byl svědkem úmyslného zranění dravce. Žádal o příjezd hlídky, které by předal zraněného kalouse," přiblížila mluvčí městské policie Eva Kněžourová. Strážníkům muž vysvětlil, že byl svědkem, jak na cestě směrem na Chaloupky zastavilo vozidlo, jeho řidič vytáhl dlouhou zbraň a ze stromu sestřelil kalouse. Pak rychle odjel.

Svědek si ale stihl ještě poznamenat jeho registrační značku. „Městská policie oznámila podezření ze spáchání  trestného činu státní policii. Od oznamovatele strážníci převzali zraněného ptáka a k ošetření ho předali pracovníkům Záchranné stanice Jaro Jaroměř," dodala Eva Kněžourová.   (knž)

Bezdomovec strhl dráty trolejbusu

Hradec Králové - Do trolejbusu MHD chtěli v neděli bez platné jízdenky nastoupit dva mladí muži. Poté, co byli upozorněni na nutnost zakoupit si jízdenky, začali řidiči vulgárně nadávat. Ten je vykázal z vozu. Když se pak trolejbus zastavil v křižovatce na červenou, jeden z mužů se rozběhl a strhl mu dráty elektrického vedení.

Strážníci, kteří byli v ten moment poblíž, v muži poznali opakovaně řešeného sedmatřicetiletého hradeckého bezdomovce. Chytili ho a odvedli zpět k řidiči. Tomu se za své jednání mladý muž omluvil a od policie „vyfasoval" pokutu dva tisíce.   (knž)

V Lochenicích vytekla do potoka nafta

Hradec Králové - S únikem jedovaté nafty do potoka v obci Lochenice na Hradecku se museli o víkendu vypořádat profesionální hasiči z Hradce Králové a dobrovolní hasiči z Lochenic.  Postavili hráz a k zachycení použili sorbent.

„Pravděpodobnou příčinou byla mastná skvrna u kanálové vpusti v jedné z ulic. Hasiči propláchli kanalizaci vodou z jedné cisterny automobilu. Zbytky nečistot byly zachyceny sorbentem, který zůstal na místě přes noc. Druhý den ráno hasiči sorbent posbírali a odvezli," uvedla za hasiče Alena Kuthanová.   (kut)