Zkušení „bytaři“ tentokrát udeřili v Sekaninově ulici, kde si vyhlédli jeden z velkých bytů ve třetím patře panelového domu.

„Podle stylu, jakým se dostali dovnitř, jde skutečně o stejné pachatele jako v předchozích třiceti případech na Moravském Předměstí,“ potvrzuje mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.

Pachatelé tentokrát neodnesli pouze peníze a šperky, jako ve většině ostatních případů této kriminální série, ale zavděk vzali také malou digitální kamerou. „Škoda na majetku a poničených dveří byla vyčíslena na 137 tisíc korun. Celkově už při vykradení jednatřiceti bytů zloději způsobili škodu 4,15 milionu korun,“ vypočítává mluvčí.

To noční lapka, který vykrádá byty, zatímco jejich majitelé v poklidu spí ve vedlejší místnosti, si v těchto týdnech vybírá oddychový čas. K poslednímu vloupání se odhodlal 17. června. Na svém kontě má 12 příbytků a lup za 183 tisíc korun.

Za prvních šest měsíců letošního roku však v porovnání s loňským prvním pololetím vykradených bytů na Hradecku ubylo – z 18 na 14. V celém loňském roce policie vyjížděla k 28 případům.