V pátek, krátce po půl osmé ráno, přijali policisté oznámení, že v zahradách u města se pohybuje klokan. "Policejní hlídka opravdu v jedné ze zahrad na okraji Broumova směrem na Otovice takové zvíře našla. Uprchlík pocházel z nedaleké broumovské minizoo a z výběhu se dostal společně s dalším klokanem," uvedla k případu uprchlých vačnatců tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Podle ošetřovatele se jednalo mladé neagresivní, ale šikovné jedince, kteří rozpletli pletivo a dostali se ven z výběhu. Obě zvědavá zvířata se ale od minizoo nedostala nijak daleko. Prvního uprchlíka pod jabloní monitorovala několik desítek minut hlídka obvodního oddělení Broumov do příchodu ošetřovatele s narkotizační puškou, druhého odchytili sami pracovníci minizoo o pár set metrů dále u Martínkovic.

Oba útěkáři, kterým se při pobytu na svobodě nic nestalo a ani oni sami nezpůsobili žádnou škodu ani nikoho nezranili, se během dopoledne toho samého dne vrátili zpět dělat radost návštěvníkům minizoo, zvláště těm dětským.