Městské policii se totiž pokusil ujet řidič osobního automobilu VW Golf, kterého strážníci chtěli zastavit kvůli banálnímu dopravnímu přestupku, „Vozidlo jsme chtěli zastavit, protože mělo nefunkční zadní levé světlo. Na pokyn k zastavení zareagoval řidič tím, že zrychlil a začal nám v obci ujíždět rychlostí přes sto kilometrů za hodinu," popisuje honičku strážník Stanislav Čapek.

Během ujíždění řidič VW Golf svojí rychlou a riskantní jízdou ohrožoval nejen sebe, ale i ostatní lidi na silnici. Málem srazil skupinu chodců, kteří šli po neosvětlené silnici mezi Třebechovicemi pod Orebem a Polánkami nad Dědinou, kam se hlídka během stíhání dostala. „Za ujíždějícím vozidlem jsme jeli průměrnou rychlostí sto dvacet kilometrů za hodinu jak v obci, tak i mimo ni. I přesto, že jsme v jednu chvíli jeli rychlostí více než sto padesát kilometrů za hodinu, tak se nám ujíždějící vozidlo stále vzdalovalo," přiblížil dramatické chvíle strážník Čapek.

„Řidičák" vlastnil

Na chvíli automobil dokonce strážníci ztratili z dohledu. Narazili na něj v další obci, kde řidič zastavil a vystoupil. „Muž na výzvu nepředložil řidičský průkaz. Proto jsme na místo přivolali hlídku Policie ČR, která nám ověřila, jestli muž má platné řidičské oprávnění," dodává Stanislav Čapek.

Policie zjistila, že „řidičák" provinilec vlastní. Strážníkům nedokázal vysvětlit důvod své riskantní jízdy. Podle nich je tu možná souvislost s minulostí řidiče, který již o „papíry" jednou přišel a v posledních měsících spáchal několik dopravních přestupků.

Strážníci s řidičem na místě sepsali oznámení o podezření ze spáchání přestupku a celou věc předali obecnímu úřadu k vyřízení ve správním řízení.