Vše začalo v Praze, 40letý muž ze Srbska zde plánoval cestu do Brna. Z jeho plánu využít hromadné dopravy jej vyrušil cizí muž. Ten mu nabídl odvoz vozem, zajímala jej však spíše více peněženka mladého muže, který vezl 60 tisíc. Výplatu pro sebe a své přátele.

„Neznámý muž mu tvrdil, že je podnikatel z Brna a právě je na cestě tam," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Byl večer, spolujezdec znaven alkoholem chvílemi poklimbával v domnění, že jede směr Brno. Na zastávce na čerpací stanici jej údajný podnikatel požádal o tisíc korun na benzín. Ty dostal. Další zastávka však byla na dálničním odpočívadle, kdy si chtěl spolujezdec vyndat z kufru tašku 
s notebookem. Když pro ni odešel, šlápl neznámý na plyn a z místa ujel. „Překvapený muž to nejprve považoval za žert, ale ve vozidle zůstala jeho peněženka a další osobní věci za asi 10 000 korun. Nocí po chvíli došel k policejní služebně dálničního oddělení Pravy, kde se jej pak ujali kolegové, kteří zároveň zahájili i pátrání po neznámém řidiči, kterému hrozí i pětiletý trest," popsala Maturová.