Přivolaní policisté v databázi dohledali, že muž na příkaz soudu nemá v Česku už dva měsíce co pohledávat, vyhoštění a podmínku do roku 2017 dostal v květnu od okresního soudu v Hradci za maření výkonu úředního rozhodnutí. Domů na Slovensko se mu však evidentně nechtělo, je tam totiž hledán jako pravděpodobný úvěrový podvodník.

Takže policisté ho obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí podruhé a ve zkráceném řízení už předevčírem z cely, kam byl hned po svém pondělním zadržení umístěn, putoval znovu před soud.

Jenže to se neobešlo bez problémů. Zadržený Slovák je tak silný alkoholik, že v policejní cele dostal v osudné středeční ráno abstinenční záchvat.

„Díky zkrácenému řízení byl muž už ve středu na 8. hodinu předvolán k soudu. Byl však silný alkoholik a v cele dostal abstinenční záchvat. Policisté proto zavolali záchranku, která ho převezla na vyšetření do nemocnice. Lékaři ho dali 'do kupy' a krátce po poledni už byl schopen stát před soudcem. Ten mu uložil trest tři měsíce vězení. Muž byl pak od soudu převezen přímo do vazební věznice," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.