Řeč je o 26letém Slovákovi, který v sobotu před polednem způsobil mnohatisícovou škodu v bytě své známé.

„Cizinec poškodil televizor zn. Sony, internetový modem, konferenční stolek, skleněnou výplň dveří a další věci. Poté, co byla na místo přivolána policejní hlídka, jednoho policistu verbálně i fyzicky napadl. Jeho zranění si vyžádalo pracovní neschopnost. Po útoku pěstí utrpěl policista zranění v oblasti hlavy a horní části těla. V průběhu zadržení poté oběma zasahujícím policistům vyhrožoval ublížením na zdraví," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Policisté tak byli nuceni použít donucovacích prostředků. „Zadržený ve své agresivitě pokračoval i poté, co byl převezen na služebnu, a snažil se poškodit zařízení i tam," dodala mluvčí.

Záchvat amoku, kvůli kterému mu hrozí za násilí a vyhrožování vůči úřední osobě až šest let za mřížemi, není prvním škraloupem Slováka.
„Byl také obviněn, že začátkem srpna úmyslně poškodil údery rukou a kopanci skleněnou výplň posuvných dveří v objektu místní pobočky jedné zdravotní pojišťovny. Způsobená škoda byla v tomto případě vyčíslena na částku přesahující 15 tisíc korun," dodala mluvčí Burýšková.

Podle svědků se muž dostal do tíživé životní situace a neměl údajně kde bydlet, protože poslední peníze rozfofroval v automatech. Po policistech se dožadoval psychiatrického vyšetření. To mu bude dopřáno, znalecký posudek bude součástí spisu. ⋌(kim)