Došlo k ní předposlední lednový den letošního roku v chatové kolonii na okraji Pardubic. Kaplan měl svému sokovi zasadit osmatřicet ran nožem.

Cherchez la femme

Kaplan, který do soudní síně vešel s notně pobledlou tváří, prakticky nedokázal o svém činu hovořit. V polovině své výpovědi dokonce poprosil předsedkyni senátu Annu Bímovou, zda by si nemohl k dalšímu výslechu sednout. „Jsem z toho psychicky špatný a není mi moc dobře, když o tom mluvím," řekl Kaplan, který ještě předtím stačil soudu vylíčit několik okamžiků z osudného dne.

„K Martinovi jsem vyrazil na přátelskou návštěvu. Ve svém batohu jsem totiž objevil jeho tabák, který jsem mu chtěl vrátit," řekl obžalovaný s tím, že návrat kuřácké potřeby kvitoval jeho známý s nadšením. „Chvilku jsme si povídali. Pak na mě Martin začal řvát, že se mu nelíbí, že se stýkám s jeho přítelkyní, se kterou jsem se před pár měsíci rozešel. Řekl jsem mu, že je to snad její věc a že jsme jen kamarádi," uvedl Kaplan.

Dodal, že po těchto slovech se na něj Martin S. vrhl a muži se začali prát. „Při potyčce Martin vytáhl pistoli a vystřelil na mě. Vzpomněl jsem si, že mám v batohu, který se nám při rvačce motal mezi nohama, nůž, který s sebou nosím do lesa. Vytáhl jsem jej a bodl jsem," uvedl u soudu Kaplan.

Dodal, že po bodnutí slyšel, jak Marinovi S. pistole v ruce stále cvaká. „Bál jsem se o svůj život. Bránil jsem se a bodal jsem stále dál," řekl muž. Pak si prý na nic nepamatuje.

„Strašně mě to, co se stalo, mrzí. Neudělal jsem to úmyslně. Opravdu jsem měl při pohledu na pistoli strach o život," dodal Kaplan.