Na místo pro obžalované se před soudní tribunál postaví skupina podezřelá z podvodu, dva muži se budou zpovídat ze znásilnění, stanou tu úvěroví podvodníci a muž podezřelý z vraždy.

V pondělí se před soudní senát vrátí Martin Šticha, Zdeněk Jedlička, Petr Blažek a Jana Zychová obvinění z podvodu. Od roku 2005 do dubna 2007 měli podle obžaloby vylákat z 244 lidí takřka 8 milionů korun za zprostředkování půjčky. Od nich vybrali peníze na nutné výdaje, ale nikdy jim finance nedali. Naopak od nich ještě v několika případech inkasovali další peníze. Tak si čtveřice přišla na takřka osm milionů korun. Teď jí hrozí až deset let vězení.

Ve stejný den předstoupí před soudní tribunál i Vladimír Újezdský, který měl na konci dubna letošního roku znásilnit malou holčičku. 
„U jedné stavební parcely k ní přistoupil, a aby nemohla křičet, strčil jí látkový předmět červené barvy do úst. S využitím své fyzické převahy a její bezbrannosti si dívku odvedl do ústraní ke stavební buňce. Vědom si toho, že pro její zcela zjevný teprve předškolní věk se mu nebude schopna účinně bránit, dívku svými prsty rukou několik minut dráždil v oblasti konečníku a poševního vchodu a snažil se do nich prsty i zasunout. Jednání zanechal a umožnil poškozené odejít jen proto, že byl někým vyrušen,” stojí v obžalobě.

Péče o nezletilou se měla změnit v orgie

Ve čtvrtek má před předsedu zdejšího soudu Miroslava Veselského předstoupit Jiří Tejkal, kterého obžaloba viní z pohlavního zneužívání nezletilé dívky. „Od října roku 2009 do března 2010 měl v pronajatém bytě na Havlíčko-brodsku pečovat o nezletilou dívku. V úmyslu vlastního sexuálního uspokojení, opakovaně v přesně nezjištěném množství případů provozoval různé sexuální praktiky s nezletilou, kterou si nahou posazoval na svůj obnažený pohlavní úd, zatímco sám ležel nahý na zádech, takže docházelo minimálně k dotyku jejich pohlavních orgánů, vleže v posteli ji nasliněným prstem kroužil v oblasti zevních genitálií,” stojí v obžalobě s tím, že dále oba nazí stáli a obviněný jí svůj pohlavní úd zřejmě třel o prsa. „Také dívku nutil k tomu, aby mu pohlavní úd třela rukama a brala jej do pusy až do jeho ejakulace,” píše se ve spisu. Takové jednání muži zřejmě nestačilo, a tak měl dívku také nutit k sledování filmů s pornografickým obsahem.

Jen o den později stane před hradeckým soudem Vasil Kampo, který podle obžaloby v polovině května letošního roku málem usmrtil mladou ženu. „Připravil si na to útočné nástroje a měl i promyšlený způsob provedení útoku. Ženu poté napadl sekáčkem a způsobil jí mnohočetná sečná poranění hlavy,” stojí v obžalobě. Žena útok přežila jen díky včasné hospitalizaci.