Nakonec byl potrestán jen za nebezpečné vyhrožování. Absolvovat musí také protialkoholní léčení.

Mířil mu prý na krk

Případ se stal loni na konci listopadu v jednom bytě v Žacléři. Vše začalo banální hádkou dvou kamarádů, kteří se znali asi deset let, několik let pracovali ve stejném podniku a sdíleli i společný byt. Osudného dne však oba byli  pod vlivem alkoholu a pohádali se kvůli satelitnímu přijímači. Jejich  konflikt však vzápětí nabral nečekaný spád a málem skončil tragicky.

Podle obžaloby hádka přerostla ve strkanici. Obžalovaný však do druhého muže strkal tak vehementně, že jeho soupeř upadl na skleněnou výplň okna a pořezal si ucho.

Tím však násilí neskončilo, protože o něco později měl Hrach na spolubydlícího zaútočil kuchyňským nožem, klekl si ležícímu muži na nohy, aby mu zabránil v útěku, křičel na něj, že ho zabije a snažil se ho bodnout do krku.

„To je oblast, kterou lze ze soudně lékařského hlediska považovat za část těla, kterou procházejí životně důležité orgány, především velké cévy, nervy, dýchací a trávicí cesty," upozornila  státní zástupkyně.

Když se napadenému podařilo útok odvrátit, popadl Hrach polštář a přitiskl ho muži na obličej a ještě jej zatížil kolenem. Také tentokrát se oběť ze sevření vymanila a obžalovaný pak s útoky přestal.

„Moje verze je trochu jiná," řekl soudu Hrach.  Pod vlivem alkoholu prý byl, protože se právě toho dne dozvěděl, že jeho sestra čeká dvojčata, takže si se spolubydlícím dali dvě vodky. Pak se rozešli, ale oba ještě popíjeli.

Jen jsem mu hrozil

Hrach však popřel, že by kamarádovi mířil nožem na krk. „Nožem jsem mu jen pohrozil, a pak odhodil," přesvědčoval muž členy senátu. Odmítl také, že by poškozeného dusil polštářem, naopak tvrdil, že mu polštářem podložil zraněné rameno, a hned nato zavolal na tísňovou linku.

„Chtěl jsem ho jen postrašit, zranit nebo dokonce zabít určitě ne,"  řekl obžalovaný.

Obžalovaný i státní zástupkyně se vzdali práva na odvolání, rozsudek je pravomocný.