Tvrdoň se jednání nezúčastnil. S ohledem na jeho nepřítomnost požádal jeho obhájce o možnost konzultace. Soudkyně Hana Doubková mu to umožnila a jednání odročila na 4. srpna.

„Budeme řešit otázku nového znaleckého posudku týkajícího se jedné z poškozených," řekla Doubková.

Podle obžaloby spáchal Tvrdoň devět trestných činů na pěti ženách dvou dospělých, dvou mladistvých a jedné nezletilé, za což mu hrozilo až deset let vězení. Žaloba kněze viní ze sexuálního nátlaku, vydírání, znásilnění, pohlavního zneužití a ze zneužívání dítěte k výrobě pornografie.

Okresní soud v Havlíčkově Brodě potrestal letos koncem února Tvrdoně pěti lety vězení. Uložil mu také ochranné ústavní léčení a zakázal práci s nezletilými na pět let. Státní zástupkyně považovala trest za příliš mírný a na místě se odvolala. Odvolací soud v Pardubicích rozsudek zrušil a vrátil k doplnění dokazování.

Tvrdoň už dříve podal stížnost na setrvání ve vazbě, ale neuspěl.

Jednou ze zneužitých byla i 13letá dívka ze Svojanova na Svitavsku, kde Tvrdoň jako farář působil dříve. Vodil si ji i k sobě do pražského bytu, měl ji pohlavně zneužít a nechával si od ní posílat erotické fotografie. Dívce kupoval kredit a oblečení, ta ho oslovovala ho tatíčku a lásko. Podle Tvrdoně se dívce jen snažil nahradit otce a vést ji k víře v boha. Pak se na výzvu policie přihlásily další poškozené ženy.

Podle farníků ze Svojanova byl Tvrdoň zvláštní muž s velikášskýma očima, který zadlužil sebe i farnost.