Bude rozplétat znásilnění, vraždu, podvod i drogy.

Nemravný agent

V pondělí bude před soudce předveden obžalovaný Antonín Hoffinger, jenž má podle policie „na triku“ zločin znásilnění, který se udál prvního června loňského roku na Pardubicku. Podle spisu měl tento den okolo patnácté hodiny pozvat Hoffinger do svého pokoje na ubytovně ženu pod záminkou, že s ní uzavře pojistnou smlouvu. K podpisu však již nedošlo.

Na „klientku“ totiž po příchodu čekalo nepříjemné překvapení. Nemravný agent ji strhl na postel a chtěl ji znásilnit. „Po jejím vysvléknutí se snažil svým pohlavním údem proniknout do konečníku. Žena se celou dobu bránila a v důsledku jeho jednání u ní došlo k posttraumatické stresové poruše,“ stojí v obžalobě.

Vyhrožoval smrtí

V úterý se Nikol Spaći začne zpovídat z pokusu vraždy. Tohoto skutku se měl dopustiti tím, že v polovině loňského srpna zaútočil po předchozích výhrůžkách smrtí v centru Pardubic na muže a několikrát jej bodl, a to do zad a břicha. Muž jeho útok přežil jen díky včasné lékařské pomoci. „Poškozený byl bezprostředně ohrožen na životě, zejména vnitřním vykrvácením a prudkým pobřišnicovým šokem,“ uvádí spis.

Nedostavěné byty

Ve středu se znovu před soud postaví podnikatel Radoslav Mareš, který před lety slíbil desítkám lidí, že v Milheimově ulici v Pardubicích postaví 68 bytů s garážemi.

Jenže těsně před kolaudací jeho společnost Kvalt zkrachovala a desítky drobných investorů se rázem ocitly bez bydlení a peněz.

Mareš převedl jejich 40 milionů korun na jiný účet a zmizel. Firma Kvalt po sobě zanechala dluhy kolem 176 milionů korun. Mareš se u soudu zpovídá z trestného činu zneužití informace v obchodním styku.


Nekonečný příběh

V pátek před soudem opět stane osmičlenná skupina v čele s Pavlem Brunclíkem.

Všichni čelí obžalobě z nedovolené výroby a distribuce pervitinu. Podle spisu byl právě Brunclík spolu se svou přítelkyní a další obžalovanou, Monikou Emrovou, výrobcem pervitinu.