Cimbál včera u soudu uvedl, že nic nespáchal a v celé kauze proti němu není žádný skutečný důkaz. Po soudu požadoval například vyslechnutí nových svědků, provedení nových znaleckých posudků a také psychiatrické vyšetření dvou svědkyň. Soud zamítnutí obnovy zdůvodnil tím, že navrhované důkazy jsou nedůvodné a neměly by vliv na náhled soudu na celý případ.

Cimbál 20leté studentce zastavil 2. července 2005 a v autě ji podle verdiktu soudů začal osahávat. Dívka se však bránila, a proto ji Cimbál začal bít a pořezal ji. Následně jí u Keteně způsobil 33 centimetrů dlouhou řeznou ránu na krku a dívka vykrvácela. Podle soudů Cimbál dívku zavraždil z obavy, že by prozradila jeho předchozí jednání.

Po vrahovi východočeští policisté pátrali několik let, podezřelého zatkli až v roce 2008. Policii na stopu navedl Cimbálův známý, který nahlásil, že se mu obžalovaný svěřil s tím, že dívku zavraždil. Cimbál pak před soudem tvrdil, že kamarádovi lhal a informace čerpal z televizního zpravodajství.

Hradecký krajský soud uložil Cimbálovi původně doživotí, Vrchní soud v Praze pak trest zmírnil. Následné dovolání odmítl Nejvyšší soud, Cimbál neuspěl ani s ústavní stížností.