Zatímco krajský soud ho poslal za mříže na 11 let, odvolací senát mu vyměřil pouhé čtyři roky ve věznici s ostrahou.

Změna paragrafu

„Jeho jednání bylo překvalifikováno z pokusu trestného činu vraždy na pokus trestného činu ublížení na zdraví,“ vysvětlil Deníku soudce Martin Zelenka. „Nebyl prokázán pří〜mý ani nepřímý úmysl družku zavraždit,“ konstatoval Zelenka s poznámkou, že kdyby muž chtěl opravdu matku svých dětí zabít, nic mu nebránilo udělat to účinněji.

Soud nicméně neuvěřil obhajobě obžalovaného, že je nevinen a do břicha se – zřejmě pod vlivem přehnané konzumace drog – osudného 30. dubna 2008 bodla jeho 29letá partnerka sama. Prý poté, co jí vytýkal již třetí těhotenství.

Bodnou ránu do nadbřišku žena utrpěla ve svém bytě, kam Martin R., žijící u matky, za bývalou přítelkyní a dvěma dcerami často docházel. Bodnutím vyvrcholila hád〜ka o peníze prokládaná žárlivými scénami, jaké mezi expartnery byly běžné.

A není vyloučeno, že budou i nadále. Pobodaná žena, podle jejíchž slov rozepře k partnerskému vztahu patří, totiž prohlásila, že se usmířili – a chtějí spolu žít a vychovávat děti. Ostatně ani bezprostředně po činu na jeho jednání neupozornila policii. To udělali až lékaři v nemocnici, kteří zraněnou operovali. Jejich péči ovšem vyhledala až čtyřiadvacet hodin po svém zranění – na prvního máje dopoledne.

Jak se k matce svých dětí zachová poté, co vyjde z kriminálu, je těžké předvídat. Trvá na tvrzení, že žena, která měla sebevražedné sklony, se demonstrativně bodla sama. A své stíhání považuje za pomstu za trestní oznámení, jež na družku dříve podal kvůli tomu, že podle jeho mínění pod vlivem pervitinu nevychovávala dobře jejich společné dcery.
„Budu se bránit dál,“ naznačil, že hodlá podat dovolání k Nejvyššímu soudu ČR.