Toho včera krajský soud zprostil obžaloby, která mu dávala za vinu, že od roku 2009 do loňska znásilňoval dnes čtyřletou dceru. Podle obžaloby měl s holčičkou provádět různé sexuální praktiky, které u ní později měly vyvolat změnu chování a odmítavý postoj k mužům. Krajský soud letos v dubnu poslal Jindřicha F. do vězení na šest let. Muž se však proti rozsudku odvolal a pražský vrchní soud vrátil celou kauzu zpět do Hradce Králové.

Rozdílné posudky

Vrchní soud mimo jiné požadoval vypracování revizního znaleckého posudku. Původní dokument vyžádaný obžalobou totiž obžalovaného vylíčil jako pedofilního sexuálního devianta agresivního typu.

Nově vypracovaný revizní posudek však přinesl pro Jindřicha F. zcela opační zprávy o jeho psychickém stavu. Označil jej za normálního jedince preferujícího starší ženy. Nový znalec se v posudku také podivil nad tím, jak mohl jeho předchůdce k závěrům, že se v případě obžalovaného jedná o devianta, vůbec dospět.

Jindřich F. již od prvního hlavního líčení tvrdil, že je nevinný. Stejný postoj zastával i při včerejším obnovení procesu. „Vše je lež. Nikdy jsem dívce neublížil. Choval jsem se k ní vždy vzorně. Vše je jen mstou svědka Petráše, kterého jsem půl roku předtím vyhodil po velkých neshodách z našeho domu, kde bydlel s mojí matkou,” řekl Jindřich F. Jak se zranění v oblasti genitálií, uvedená v obžalobě, u dívky objevila, si prý nedokáže vysvětlit, on ji údajně předával matce vždy v pořádku.

„Po doplněném dokazování není soud přesvědčen o vině obžalovaného,” odůvodnil včerejší rozsudek předseda hradeckého krajského soudu Miroslav Mjartan.