Podle verdiktu soudu Tetřev v letech 2005 a 2006 nabídl třem osobám společné kouření cigarety obsahující usušenou drť konopí setého, přičemž ve dvou případech tak učinil vůči dívkám mladším patnácti let. Za to včera čelil u soudu obvinění z nedovolené výroby a držení omamných a psycho〜tropních látek.

„Nabízel jsem jointy jen tak z kamarádství, dohodli jsme se tak,“ vysvětloval obžalovaný při hlavním líčení svůj čin s tím, že kouření nabízel zadarmo. „Znal jsem věk dívek. Upřímně toho lituji. Sám jsem marihuanu již přestal užívat,“ tvrdil Tetřev.
U soudu vypovídala i jedna z nezletilých dívek. Potvrdila, že s obžalovaným kouřila drogu sedmkrát. „Nikdo u toho nebyl,“ podotkla. Právě tuto dívku Tetřev také pohlavně zneužil. Avšak pardubický okresní soud koncem loňského roku upustil od jeho potrestání a uložil jen šestiměsíční zkušební dobu a dohled.

Obžalovanému včera hrozil až dvanáctiletý trest vězení. Soud ale přihlédl k některým polehčujícím okolnostem. Te〜třev svou vinu doznal a s orgány činnými v trestním řízení spolupracoval. Senát vzal v potaz i posudek soudních znalců v oborech psychiatrie a psychologie, podle nichž je Tetřev nevyzrálou osobou, jehož resocializace je pozitivní. Senát proto uložil souhrnný trest na samé spodní hranici zákonné trestní sazby, když do něho promítl i rozsudek pardubického soudu za pohlavní zneužití nezletilé dívky.

„Trest je úměrný a přiměřený k tomu, aby se podobného jednání více nedopustil,“ zdůvodnil rozhodnutí soudu předseda senátu Miroslav Mjartan.
Státní zástupce i odsouzený se vzdali práva na odvolání.