Jsou mezi nimi tři Bulhaři, kteří se na trestné činnosti podíleli nejvíce. Hlavní líčení začalo v září loňského roku a bylo několikrát odročováno. Podle státního zástupce Jana Vodičky gang nejvíc vozidel odcizil na základě objednávky zákazníků nebo konkrétních typů hlavního obžalovaného Krasimira Todorova Georgieva. Vloupání do aut a jejich krádeže zejména v letech 2003 a 2004 v Praze a na jiných místech ČR měli provádět především jeho krajané Christo Georgiev Angelov a Veselin Mladenov Karageorgiev. Ti odcizená vozidla předávali za úplatu Georgievovi. Na lavici obžalovaných mělo usednout 13 lidí. Dva z nich jsou však nezvěstní, senát je tedy vyloučil k samostatnému projednání.

Zdejší krajský soud bude v pondělí řešit také případ podvodného jednání. Dopustit se ho měl obžalovaný Ivan Barkóci tím, že slíbil představitelům poškozených firem zprostředkování vysokých úvěrů. Místo poskytnutých půjček však od nich údajně vylákal na předem vyplacených jistinách přes 24 milionů korun.

V úterý a ve středu bude krajský soud projednávat trestný čin znásilnění, kterého se měl v srpnu loňského roku údajně dopustit mladistvý pachatel.
Ve středu se má u hradeckého krajského soudu uskutečnit další pokračování hlavního líčení s Milanem Strnadem ze Svitav, které začalo již v roce 2007.
Podle obžaloby měl majitel autobazaru v letech 1997 až 2000 nakupovat převážně mimo území ČR ojetá osobní vozidla.

Ta pak měl prodávat ve svém autobazaru i jinde za ceny výrazně vyšší, než bylo uvedeno na fakturách.

Celkem tak měl učinit ve 287 případech a ošidit tak stát na daních o více než devět milionů korun.

Na lavici obžalovaných usedne ve čtvrtek Josef Vlček. Muž se údajně v červenci loňského roku dopustil pokusu vraždy. Trestný čin měl spáchat střelnou zbraní, proto bude čelit také obžalobě z nedovoleného ozbrojování.