Krajský soud v Hradci Králové ve středu potvrdil verdikt hradeckého okresního soudu z letošního února, který se postavil za řidiče Jana Dürrera.

Tomu firma Atol, která ve městě provozuje parkovací systém, odtáhla v době, kdy nebyl ve městě, kvůli čištění ulic zaparkované auto. Verdikt potvrdil mluvčí krajského soudu Aleš Korejtko.

Podle rozsudku okresního soudu muž o úklidu nevěděl, proto za odtažení auta nemusí nic platit a má také nárok na náhradu škody.

Proti verdiktu se však odvolala firma Atol, která tvrdila, že fakt, že Dürrer pracoval v Novém Jičíně, není závažný důvod.

„Nemoc nebo úraz, to by byl závažný důvod. Ale tohle on předem věděl, že tady nebude, a vozidlo nechal na veřejné komunikaci, aby se o něj postaral někdo jiný,“ uvedla po únorovém rozsudku okresního soudu právnička Atolu Květoslava Melzerová.

Melzerová uvedla, že firma Atol středeční verdikt hradeckého soudu respektuje. „Počkáme na písemné vyhotovení rozsudku a až poté se poradíme o podání případného odvolání,“ řekla Melzerová.

Případ skončil u soudu poté, co firma Atol odmítla Dürrerovi vydat jeho auto z prostor místního letiště, kam jej odtáhla. Majitel si pro auto následně přišel, ale protože odmítl zaplatit poplatek za odtah, zaměstnanec parkoviště mu vůz nevydal.

ČTK