Homola se však ihned odvolal a případem se zabýval vrchní soud. Ten rozsudek zrušil a nařídil hradeckému krajskému soudu, aby doplnil dokazování a vyslechl další svědky, případně i ty, kteří již vloni vypovídali. Krajský soud se musí zaměřit především na zdravotní stav obžalovaného a poškozené dívky v době, kdy mělo dojít k žalovaným skutkům. Kromě praktické lékařky hovořili i soudní znalci k psychickému stavu poškozené.

Na počátku pondělního hlavního líčení krajský soud zamítl námitku obžalovaného Homoly, který obvinil předsedu senátu Miloslava Ježka z podjatosti. „Podle trestního řádu je z vykonávání trestního řízení vyloučen soudce, pokud má nějaký blízký nebo jiný poměr k obžalovanému. Já k obžalovanému, kromě pracovního, žádný jiný poměr nemám. Neznám jeho rodinné příslušníky, ani obhájce,“ zdůvodnil po krátké poradě senátu zamítavé stanovisko k námitce obžalovaného předseda senátu Ježek.

Podle obžaloby se dívka stala obětí Homolových trestných činů již na podzim 1999, kdy jí bylo teprve jedenáct let. Údajně ji v bytě nebo v garáži ve větším množství případů osahával. Od roku 2000 až do června 2008 na ní měl dokonce vykonávat soulož a přimět ji i k orálnímu sexu.

Státní zástupce Milan Šimek v obžalobě také uvedl, že Homola posílal poškozené výhružné anonymní SMS zprávy i dopisy. V nich jí pro případ, že se sexu nepodrobí a učiní oznámení na policii, opakovaně vyhrožoval účelově tím, že by mohlo vyjít najevo, že má mít něco společného se smrtí jejího nezletilého spolužáka. „V důsledku jednání obžalovaného se u poškozené nejméně od května 2008 plně rozvinula posttraumatická stresová porucha,“ řekl vloni při hlavním líčení státní zástupce.

„V životě jsem s ní nic takového neměl, ani jsem mít nemohl,“ odmítá obvinění Homola. Tvrdí, že po dopravní nehodě, kterou měl v minulosti, má sexuální problémy, které si léčil i v nemocnici. „To, co obžaloba uvádí, by v tak velkém počtu nezvládl ani dvacetiletý kluk,“ hájil se vloni v soudní síni Homola.
Obžaloba se opírá o tvrzení poškozené, které je podpořeno výpověďmi dalších nepřímých svědků.