Obžaloba ho viní z toho, že se čtveřicí bývalých manažerů Rubeny Náchod firmu připravil o zhruba 250 milionů korun. Odročené hlavní líčení se uskuteční 8. září, kdy by měly v případu zaznít závěrečné řeči.

„Jeden z obžalovaných se z dnešního hlavního líčení omluvil ze zdravotních důvodů a požádal o odročení na pozdější termín,“ zdůvodnil odročení předseda senátu hradeckého soudu Miroslav Mjartan. Podle soudce při příštím hlavním líčení zazní závěrečné návrhy, poté soud líčení odročí na další termín, kdy vynese rozsudek.

Hradecký soud v roce 2008 Koloce a čtveřici bývalých manažerů firmy zprostil obžaloby. Podle verdiktu se nepodařilo prokázat, že by jednáním obžalovaných vznikla společnosti škoda. Vrchní soud rozsudek zrušil a vrátil případ k projednání do Hradce Králové. Hradecký soud případ projednává od dubna, vyslechl například znalce a zabýval se listinnými důkazy.

Na Koloce je od roku 2004 vydán mezinárodní zatykač. Podle některých zdrojů pobývá střídavě na Seychelách a ve Spojených arabských emirátech. Koloc je dvojnásobným mistrem Evropy v závodech tahačů na okruzích a zakladatelem týmu Buggyra.

Společnost Rubena Náchod se v roce 2000 přejmenovala na společnost R-TECH Náchod, předtím svá výrobní aktiva převedla na společnost Rubena Hradec Králové (dříve Gumokov) ze skupiny České gumárenské společnosti. Za právního nástupce Rubeny Náchod se označuje firma BS Servis Centrum, která po obžalovaných požaduje náhradu škody.

(čtk)