Podle obžaloby Karika 7. října loňského roku kolem dvacáté hodiny v Trutnově odvedl do sklepních prostor jednoho domu poškozenou v úmyslu vykonat s ní pohlavní styk. Nejdříve dveře zamkl a pak nezletilou osahával, přičemž dívka se bránila, plakala a prosila ho, aby ji nechal. Poté si údajně obžalovaný stáhl kalhoty a spodní prádlo pod kolena a vyzval poškozenou, aby vzala jeho úd do ruky. Nutil ji také k orálnímu sexu. „Přitom ji jednou rukou chytil za krk a tlačil její hlavu ke svému přirození. Poškozená nadále brečela a křičela,“ uvedl státní zástupce Šimek.

Své násilné jednání měl Karika krátce přerušit, neboť se za zamčenými dveřmi ozvaly hlasy nějakých chlapců. Poté opět nezletilou nutil k sexu i přes její aktivní odpor. Podle obžaloby mladík chytil dívku jednou rukou v zátylku za vlasy, druhou rukou za zápěstí levé ruky a znovu ji táhl od vstupních dveří po schodech do sklepních prostor. Nezletilá se opět usilovně bránila. Mladík ji přesvědčoval, aby o tom nikomu neříkala. „Poškozené se poté podařilo utéci, když obviněný odemkl dveře a zjišťoval, zda je někdo neslyšel,“ dodal státní zástupce Milan Šimek s tím, že Karika bezpečně věděl, že dívka je mladší patnácti let.

„Je to fraška. Jsem nevinný,“ odmítl v pondělí obžalobu Miroslav Karika, který byl v minulosti již podmínečně odsouzen za výtržnosti a pokus o znásilnění. Karika také tvrdil, že uvedený večer v době od dvacáté do dvaadvacáté hodiny byl s několika mladými obyvateli domu na chodbě. Byla tam i poškozená, avšak po celou dobu z místa neodešel.

Hlavní líčení v pondělí sledoval i John Bok, předseda spolku na podporu nezávislé justice Šalamoun, kterého o účast požádal otec obžalovaného. „Kdybyste si přečetli obžalobu, zjistíte, že tam jsou rozpory ve výpovědích poškozené a svědků. Navíc je tam selhání policie. Na místě nebyly sejmuty žádné pachové stopy, otisky bot na zaprášené podlaze, ani jiné daktyloskopické stopy. Nalezen nebyl ani chomáč vlasů, který měl Karika dívce, podle její výpovědi, vytrhnout. Mladý muž je souzen na základě tvrzení mladé dívky, o níž sama škola prohlašuje, že je prolhaná. Nejsou žádné přímé důkazy,“ prohlásil John Bok.