Podle obžaloby devatenáctiletý Karika dne 7. října loňského roku kolem dvacáté hodiny v Trutnově odvedl do sklepních prostor ubytovny svých rodičů dívku, která byla mladší patnácti let, aby ji znásilnil. Uzamkl dveře, obnažil se a po děvčeti požadoval orální sex. „Přitom ji jednou rukou chytil za krk a tlačil její hlavu ke svému přirození. Poškozená plakala, křičela a prosila obžalovaného, aby ji nechal,“ tvrdil státní zástupce Milan Šimek.

Nezletilé se podařilo nakonec utéci poté, co útočníka vyrušili jiní obyvatelé domu za dveřmi, kteří uslyšeli vyděšenou dívku křičet.

Miroslav Karika obvinění u soudu odmítl. „Je to fraška. Jsem nevinný,“ řekl s tím, že uvedený večer v době od dvacáté do dvaadvacáté hodiny byl s několika mladými obyvateli domu na chodbě. Byla tam i poškozená. „Kouřili jsme , bavili se a kolem desáté jsem šel spát,“ dodal Karika.

Matka obžalovaného rovněž obvinění svého syna odmítla. „Může to být pomsta příbuzných nezletilé za to, že rodina musela ubytovnu opustit kvůli dluhům na nájemném,“ uvedla.

Dnešního třetího dne hlavního líčení probíhal bez účasti obžalovaného. Senát tak vyhověl žádosti Karikova obhájce, který tvrdil, že jeho klientovi není dobře a točí se mu hlava.

Jako svědci poté vypovídali tři členové z jedné rodiny, které přivezla z Trutnovska policejní eskorta. „Zapomněli jsme přijet, omlouváme se,“ zdůvodnil senátu otec rodiny Ivan Balog, když zdůvodňoval, proč nedorazili k soudu v již pondělí.

Poté Balog vypověděl, že jeho synové uslyšeli křičet poškozenou dívku ve sklepě, kde byla s obžalovaným Karikou. „Chtěl prý po ní orální sex,“ poznamenal. Svědek však krátce po uvedeném trestném činu podal trestní oznámení na poškozenou dívku, sociální pracovnici z Trutnova a policii, která odvezla jeho syny na jeden den do diagnostického ústavu. „Trestní oznámení jsem podat nechtěl. Byl jsem k tomu dotlačen Karikou starším, abychom mohli u něho v ubytovně dál bydlet. Vyhrožoval i likvidací celé naší rodiny, že nás všechny odstřelí,“ uvedl svědek. Dodal, že se jeho rodina zhruba po čtyřech měsících z Trutnova odstěhovala, aby nebyla ovlivňována Karikovými. „To, že Miroslav Karika se měl pokusit znásilnit nezletilou, tvrdili i další lidi, já svým synům věřím,“ dodal Ivan Balog.

Rovněž jeho manželka včera u soudu tvrdila, že svou první výpověď na policii učinila po nátlakem Kariky staršího. „Kluci mi řekli, že dívka ve sklepě křičela. Já jsem Mirka Kariku na chodbě neviděla.“ K nezletilé dívce poté svědkyně řekla: „Druhý den chtěla vykřičet, jak se to stalo. Avšak její příbuzní jí v tom zabránili. Nechtěli, aby byli z ubytovny vyhozeni,“ podotkla svědkyně.

Miroslavu Karikovi, který byl v minulosti již trestán, hrozí v případě prokázání pokusu o znásilnění nezletilé až dvanáct let vězení.