Uložil mu také ústavní ochrannou sexuologickou léčbu. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se na místě odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

Podle obžaloby Karika v říjnu loňského roku večer v Trutnově odvedl do sklepních prostor ubytovny svých rodičů dívku, která byla mladší patnácti let, aby ji znásilnil. Uzamkl dveře, obnažil se a po děvčeti požadoval orální sex. „Přitom ji jednou rukou chytil za krk a tlačil její hlavu ke svému přirození. Poškozená plakala, křičela a prosila obžalovaného, aby ji nechal,“ stojí v obžalobě.

Nezletilé se podařilo nakonec utéci poté, co útočníka vyrušili jiní obyvatelé domu za dveřmi, kteří uslyšeli vyděšenou dívku křičet.

Miroslav Karika obvinění u soudu odmítl. „Je to fraška. Jsem nevinný,“ řekl s tím, že v době, kdy se měl dopustit trestného jednání, byl s několika mladými obyvateli domu na chodbě a byla tam i poškozená. Karikova matka u soudu tvrdila, že dívka si vše vymyslela. „Může to být pomsta příbuzných nezletilé za to, že rodina musela ubytovnu opustit kvůli dluhům.“

Krajský soud se při rozhodování o Karikově vině opíral především o výpověď nezletilé dívky z přípravného řízení, kterou soudní znalec označil za věrohodnou. Důležité bylo i svědectví dvou chlapců, kteří uslyšeli poškozenou křičet ve sklepě, kde byla s Karikou. V neprospěch obžalovaného hovořili i někteří další svědci, kteří také uvedli, že Karikovi na ně vyvíjeli nátlak.

Miroslav Karika byl v minulosti již soudně trestán. Podle znalce trpí sexuální deviací a po absolvování ústavní sexuologické léčby je jeho resocializace reálná.