Jedno je problematické, nenosí úkoly a je hrubé. Druhé je snaživé, s dobrým prospěchem, tiché. Tak hovořili učitelé o dvou dětech manželů ze Slavkova u Brna. Ti jsou obviněni z týrání.„Žádné modřiny jsem na dětech neviděla. Nikdy nemluvily o tom, že by jim rodiče ubližovali. Určitě bych si všimla, kdyby je týrali,“ uvedla třídní učitelka dětí.

Vypovídala i třídní učitelka dvou svěřenců, kteří v dopise své pěstouny obvinili. „Dopis je psaný i podepsaný rukou jednoho z dětí. Četla jsem ho. Pamatuji si, že v něm stálo, jak svěřence bijí naběračkou, pruty, po nohou i hlavě. Uvědomila jsem výchovného poradce a vedení školy,“ uvedla učitelka.

Z výpovědi poradce Marka Studnaře vyplynulo, že upozornil slavkovské sociální pracovnice na poměry, které u rodičů měly panovat. „Dvakrát mě navštívil svěřenec, který vychodil naši školu. Řekl mi, že manželé děti nepřiměřeně trestají a on se na to už nemůže dívat. Ať s tím něco udělám. Prý jim nadávali, uráželi je, bili přes chodidla a tahali za vlasy,“ uvedl Studnař.

Potom se mu prý do rukou dostal fotoaparát s fotografiemi, z nichž bylo patrné, že děti mají po těle modřiny. „Sepsal jsem o tom zprávu a dal ji sociálním pracovnicím,“ uvedl výchovný poradce.

Lékařka Jarmila Flodrová řekla, že si u dětí nikdy nevšimla nějaké podlitiny. „Proto mě obvinění velmi zarazila. Poté jsem začala do rodiny chodit častěji, i bez ohlášení,“ vypověděla doktorka Flodrová. Manželé usednou na lavici obžalovaných opět v pondělí 11. května.